Zadaj pytanie

Kamieniarstwo

ekobudlife

www.EkoBudLife.pl/ Kamieniarstwo/Kamień/Marmur/

Marmur

To skała metamorficzna, która powstała w wyniku przeobrażenia skał węglanowych głównie wapieni i dolomitów pod wpływem wysokich temperatur oraz ciśnienia. Posiada charakterystyczne, stworzone przez naturę przeżylenia, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalności. Marmur wyróżnia się wysoką twardością i odpornością na ścieranie (jednak mniejszą niż granit).
W porównaniu do granitu cechuje go większa nasiąkliwość, w związku z tym nie rekomenduje się go do tzw. miejsc mokrych (jak na przykład blaty kuchenne). Kontakt z wodą lub kwasami zawartymi w atmosferze oraz produktach spożywczych może powodować plamy trudne bądź niemożliwe do usunięcia. Marmur urzeka bogactwem dostępnym kolorów i wzornictwa (beż, czerń, biel, zieleń, niebieski, różowy i wiele innych), jest to bardzo cenny kamień dekoracyjny oraz budowlany.
Stosuje się go m.in. do wykończenia podłóg, ścian, schodów wewnętrznych, parapetów wewnętrznych, kominków.
Nie powinno się go stosować na zewnątrz, ponieważ narażony na bezustanne działanie warunków atmosferycznych traci poler i szarzeje.


Próbki prezentujemy poniżej.

* Prosimy pamiętać, że próbniki zdjęciowe nie oddają idealnie kolorystyki faktycznego elementu – każda partia kamienia jest wytworem natury, zatem jest niepowtarzalna i delikatnie różni się od poprzedniej. Przed złożeniem zamówienia występuje możliwość oceny kolorystyki faktycznego namacalnego próbnika.
Dodatkowo marmur posiada mniejsze i większe dziurki i ryski w miejscach naturalnych pęknięć, związane ze strukturą materiału. Takie miejsca mogą być zalewane naturalną żywicą(ale nie jest to regułą). Zarówno obecność żywicy jak i jej brak na zamówionych elementach nie jest podstawą do reklamacji.

Aktualności