Zadaj pytanie

Montaż kominków

ekobudlife

www.EkoBudLife.pl/ Kominki/Biokominki/

Biokominki

Biokominki to urządzenia niezwykle proste w montażu i wygodne w użytkowaniu, a cała ich obsługa ogranicza się do uzupełniania biopaliwa. Do zainstalowania i użytkowania biokominka nie jest potrzebna instalacja kominkowa, nie wymagane są żadne pozwolenia.

Biokominek można zawiesić na ścianie, postawić w dowolnym miejscu lub zabudować w indywidualnie zaprojektowanej konstrukcji. Jest to idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w bloku.

Biokominki

Biokominki emitują jedynie ciepło, parę wodną oraz znikome ilości dwutlenku węgla (jak w wydychanym przez nas powietrzu). W niektórych biokominkach istnieje możliwość użycia specjalnej biowkładki, która nadaje się do aromaterapii. Niesie to za sobą wiele korzyści: wzmacnia koncentrację, orzeźwia powietrze w pomieszczeniu, jest naturalną alternatywą dla chemicznych odświeżaczy powietrza, posiada również działanie lecznicze.

Wytwarzane w procesie spalania biopaliwa ciepło w 100% kierowane jest do pomieszczenia, stąd biokominek może stanowić również dodatkowe źródło ogrzewania. Ważną cechą biokominków jest fakt, iż pali się w nich żywy ogień, co stanowi ich przewagę nad elektrycznymi kominkami.

Materiały video:

Aktualności