Zadaj pytanie

Montaż kominków

ekobudlife

www.EkoBudLife.pl/ Kominki/Kominki kaflowe/

Kominki kaflowe

Wśród wielu materiałów wykorzystywanych do wykonania obudowy kominków, tym szczególnym elementem są kafle. Nadają one wnętrzu specyficzny i ponadczasowy charakter.

Kominki kaflowe są bardzo atrakcyjne wizualnie, dostępne w wielu kolorach i wymiarach, zdobione bądź gładkie. Dostarczają ciepło i akumulują je.

Kominki kaflowe

Galeria kominków powietrznych

Do wyrobu kafli używa się naturalnego surowca - gliny, która jest poddana procesowi wypalania w temperaturze ok. 1000st. Kafle to wyroby ceramiczne używane do budowy pieców, kominków oraz kuchni. Ich strona licowa może być pokryta szkliwem lub zostać wytworzona w postaci nie szkliwionej. Szkliwo to sproszkowane szkło oraz odpowiedni tlenek nadający mu pożądaną barwę, które może być nakładane poprzez polewanie, malowanie ręczne, metodą sitodruku lub natryskową. Elementy do budowy kominków kaflowych łączy się za pomocą specjalistycznej zaprawy zduńskiej. Niektóre kaflarnie wykonują w kaflach otwory montażowe, które ułatwiają zdunom spinanie poszczególnych elementów drucianymi klamrami..

Kafle ceramiczne możemy podzielić ze względu na sposób ich wytwarzania na: odlewane, wyciskane na prasach oraz formatowane ręcznie.

Na indywidualne zamówienie klienta możemy wykonać zabudowę wkładu z kafli w dowolnej kolorystyce i kształcie. Istnieje również możliwość zakupu piecyka wolnostojącego w gotowej zabudowie z kafli.

Aktualności