Zadaj pytanie

Montaż kominków

ekobudlife

www.EkoBudLife.pl/ Kominki/Kominki na pellet/

Kominki na pellet

Piece na pellet są niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, wyróżniają się nowoczesnym designem, są ekonomiczne, proste i bezproblemowe w obsłudze. To wolnostojąca alternatywa dla kominków.

Piecyki na pelet wytwarzają gorące powietrze, które służy do ogrzewania pomieszczenia, w którym zainstalowane jest urządzenie.

Kominki na pellet

Galeria kominków powietrznych

Pelet to jedno z najtańszych paliw, co oznacza, że umożliwia uzyskanie znacznych oszczędności kosztów ogrzewania. Jest on produktem uzyskiwanym w wyniku skompresowania trocin suchego, wysokokalorycznego drewna.

Piec kominkowy musi być zamontowany zgodnie z wymaganiami norm i przepisów prawnych obecnie obowiązujących, szczegółowych przepisów kraju przeznaczenia. W Polsce warunki te reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. nr 75 z .2002 roku poz. 690 z późniejszymi zmianami) oraz Polska Norma PN-EN 13240:2008 Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe. Wymagania i badania.

Piec kominkowy powinien być zainstalowany z poszanowaniem następujących zasad bezpieczeństwa:

  • minimalna odległość 400 mm z boku oraz z tyłu od materiałów łatwopalnych w średnim stopniu
  • minimalna odległość 800 mm od strony frontowej, gdzie nie mogą znajdować się materiały łatwopalne w średnim stopniu
  • przedmioty wykonane z materiałów łatwopalnych w stopniu wysokim muszą znajdować się w odległości co najmniej 2000 mm od paleniska

PRZEWÓD KOMINOWY

Zgodnie z obowiązującymi przepisami należy 2 razy w ciągu roku wykonać czyszczenie przewodu kominowego. Czyszczenia przewodu powinna dokonać firma kominiarska, a ten fakt powinien zostać udokumentowany.

Dekoracyjny piec ogrodowy POCHODNIA na pellet
Dekoracyjny piec ogrodowy POCHODNIA na pellet

Dekoracyjna POCHODNIA ogrodowa na pellet to idealny element wystroju każdego ogrodu i tarasu. Wytwarzane przez nią ciepło i gra płomieni zawsze zapewnią nastrojowy relaks.
Dekoracyjna POCHODNIA ogrodowa na pellet to idealny element wystroju każdego ogrodu i tarasu. Wytwarzane przez nią ciepło i gra płomieni zawsze zapewnią nastrojowy relaks.

Ciepło ognia oraz atmosfera, jaką tworzy Pochodnia przywodzą na myśl domowe bezpieczeństwo. Tajemniczy i urzekający klimat, który stworzy, zagwarantuje niezapomniane chwile, a jej blask przyniesie uspokojenie i wyciszenie. Pochodnia stworzy niepowtarzalną atmosferę zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku.

Aktualności