Zadaj pytanie

Montaż kominków

ekobudlife

www.EkoBudLife.pl/ Kominki/Kominki gazowe/

Kominki gazowe

Kominki gazowe to jedno z najskuteczniejszych, a jednocześnie najprostszych rozwiązań z dziedziny systemów ogrzewania domu.

Uruchomienie kominka gazowego nie wymaga wcześniejszych przygotowań, można zapomnieć o sezonowaniu i dokładaniu drewna, w czasie jego pracy nie powstaje popiół ani pyły oraz nie brudzi się szyba.

Kominki gazowe

Galeria kominków powietrznych

Obsługa kominka gazowego ogranicza się do regulowania wielkości płomienia, można go włączyć bardzo szybko, używając do tego urządzenia zdalnej obsługi, zapewniając tym samym odpowiedni poziom ciepła w pomieszczeniu.

Coraz więcej polskich miast boryka się z problemem smogu – dlatego kominek gazowy będzie idealną alternatywą dla opalanych węglem i drewnem kominków.

Kominek gazowy może wykorzystywać gaz ziemny z sieci przesyłowej lub gaz LPG z butli. Osoby decydujące się na kominek zasilany gazem ziemnym, muszą uzyskać pozwolenie na wykonanie instalacji, przy użyciu gazu LPG z butli nie jest to wymagane. Natomiast w obu przypadkach podstawowym elementem montażu jest system odprowadzania spalin, tzw. system koncentryczny powietrzno-spalinowy, ten sam przewód służy do odprowadzania spalin na zewnątrz budynku oraz do pobierania powietrza do komory wkładu. Przyłączenie kominka do instalacji gazowej należy zlecić instalatorowi z odpowiednimi uprawnieniami.

Kominki gazowe

Pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kominek, powinno mieć sprawną wentylację. Ze względów bezpieczeństwa należy również przynajmniej raz w roku serwisować taki kominek. kominek gazowy można ustawić tylko w pomieszczeniu o kubaturze nie mniejszej niż 8m3.

Innym rozwiązaniem wykorzystującym gaz będzie stylowy ogrzewacz gazowy, który zapewnia ciepło i światło wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć wyjątkowy nastrój. Jego unikalnymi cechami są:
- piękna 4-stronna ekspozycja ognia, atrakcyjny design oraz intuicyjna obsługa z możliwością sterowania pilotem. PATIO jest jedyną w swoim rodzaju gazową lampą tarasową lub ogrodową.

Ogrzewacz gazowy PATIO posiada zawór przechyłowy automatycznie odcinający dopływ gazu, gwarantując maksymalne bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Blokada kółek i możliwość montażu w miejscu specjalnych nóżek zabezpiecza urządzenie przed przewróceniem i niekontrolowaną zmianą miejsca.

Aktualności