Kominki Sosnowiec, czyli profesjonalne wykonanie w każdym domu

Kominki Sosnowiec, czyli profesjonalne wykonanie w każdym domu

Kominki Sosnowiec

Kominki Sosnowiec

Przepisy prawne dotyczące kominków

Wybrane punkty z rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

Najważniejsze jest aby kominek stał w pokoju o dużej powierzchni, w którym jest najzwyklejsze na świecie pomieszczenie dzienne, może być to pokój tak zwany stołowy. Miejsce przeznaczone w tym pomieszczeniu powinno mieć obszar nie mniejszy niż około trzydzieści metrów kwadrat a przede wszystkim winien posiadać dostarczać odpowiednią ilości czystego powietrza do wyżej wymienionego kominka. Dla spalenia około jednego kg drewna w kominku z uszczelnioną komorą potrzeba jest aż ośmiu m. sześciennych czystego powietrza. Nieodzownym będzie doprowadzenie bieżącego świeżego powietrza do spalania, bezpośrednio pod samo palenisko przy pomocy specjalnego przewodu nawiewnego. Doprowadzenie świeżego tlenu to podstawowy układ w instalacji kominkowej. Pozwala na dostarczenie tlenu nie tylko do samego spalania drewna ale też do “wymieszania” podgrzanego ciepłego powietrza, które bez tego nie będzie wilgotne czyli suche, powodując uczucie dyskomfortu.
W ostatnich kilku latach, można powiedzieć okresie czasu, na nasz rodzinny rynek wszedł system ogrzewania opracowany na wkładach kominkowych. Niejednokrotnie wdrażany opracowany jest na dystrybucji grzanego powietrza gdzie czynnikiem grzewczym jest ciepłe powietrze.
Wymyślenie ww. technologii to najlepiej o nim pomyśleć już w trakcie budowy domu. Istnieje wtedy możliwość najdogodniejszego osadzenia kominka a także kanałów do grzania, w których zostaną później zainstalowane przewody rozprowadzające ciepłe powietrze. Ostatnio nierzadko opracowywane są projekty domów, w których jako główne źródło ciepłego powietrza planuje się technologię ogrzewania kominkowego. W celu maksymalnego wykorzystania energii cieplnej z kominka, należy umieścić go w budynku w samym jego środku, w ten sposób aby dystans między rurami rozprowadzającymi ogrzane wcześniej powietrze były jak najmniejsze.

KOMINKI GRAWITACYJNE

Ciepło odzyskiwane jest w wyniku przepływu powietrza przez komorę grzewczą kominka. Powietrze z pomieszczenia wpada do komory kominka w jej dolnej części, ogrzewane jest przez korpus paleniska, a następnie wydostaje się przez kratki w obudowie z powrotem do pomieszczenia. Ciepło, zatem rozprzestrzenia się w pokoju na zasadzie mieszania powietrza.

KOMINKI CIEPŁE

Kominki grzewcze w systemie mieszanym łączą kominek konwekcyjny z efektywnością pieca akumulacyjnego. Największą zaletą tego rozwiązania jest wysoka efektywność grzewcza przy zachowaniu prawdziwej wizji ognia kominkowego. Przy budowie kominków grzewczych stosuje się masy akumulacyjne, w różnej postaci i kształtach.

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.ekobudlife.pl/kominki-sosnowiec">