Zadaj pytanie

Quarella

ekobudlife

www.EkoBudLife.pl/ Quarella/

Quarella jest liderem światowym w zakresie produkcji aglomeratów kwarcowych i marmurowych. Firma została utworzona ponad 40 lat temu w Weronie, jednym z najpiękniejszych miast włoskich, umieszczonym na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Quarella precyzyjnie wytwarza produkty poprzez inspirację zaczerpniętą z wysokiej jakości estetycznej i technologicznej produktów wyprodukowanych we Włoszech.
Co roku produkują powierzchnie z kwarcu i marmuru, prezentujące potencjał innowacji doceniany na całym świecie. Kolory i style, do których wracają, są zgodnie ze współczesnym stylem, w celu dostosowania ich do życzeń architektów i projektantów proponujących najbardziej zaawansowane rozwiązania dla rynku, zainspirowane włoskiem stylem szycia. Produkty Quarella są obecne w budynkach Dworca Północnego (Gare du Nord) w Paryżu i Dworca Centralnego w Jerozolimie; na lotniskach Hong Kongu, Las Vegas i Osaki oraz w wielu największych budowlach hotelowych i najbardziej wyrafinowanych domach prywatnych na całym świecie.
Quarella to produkty najwyższej jakości o wartości dodanej, której nie da się przecenić: urok i elegancja włoskiego stylu życia, interpretowane w sposób współczesny. Powierzchnie Quarella słyną ze swojego perfekcyjnego wykończenia i szczególnie wyrafinowanej palety: ogromnego wyboru kolorów, inspirowanych krajobrazami Włoch i architekturą Rzymu, Wenecji i innych włoskich miast kultury. Dla produktów z kolekcji Kwarc, Quarella posiada standard NSF/ANSI 51, który ma zastosowanie dla materiałów i okładzin wykorzystywanych do produkcji przedmiotów, które mają kontakt z żywnością.

PŁYTY
Płyty produkowane przez Quarella są przeznaczone do zróżnicowanych zastosowań, takich jak, blaty kuchenne, posadzki, ściany, parapety, stopnie wewnętrzne, kominki. Dostępne są następujące formaty płyt:
- kwarco-granit:ok. 305 x 141 cm. Grubość: 1,2 – 2 – 3 cm.
- konglomerat marmurowy:ok 305 x 124 cm. Grubość 2 i 3 cm
Płyty w formatach standardowych są dostępne w wykończeniu powierzchni polerowanej. Niemniej płyty kwarco-granitowe mogą posiadać wykończenie Chenille lub Velvet.

PŁYTKI - produkowane na życzenie i zamówienie klienta
Jeden z produktów powstających w wyniku procesu produkcji, poprzez cięcie płyt – to płytki ( cut to size), które są idealne do realizacji dużych powierzchni. Dzięki ogromnemu zakresowi właściwości fizyko-technicznych płytki mogą mieć zastosowanie w różnych rozmiarach (od 30 x 30 cm do 120 x 120 cm).
Dostępne są następujące wymiary standardowe: 30×30 / 60×30 / 40×40 / 60×60
Grubość 1,2 cm lub większa na zamówienie.
Płytki w standardowych wymiarach są dostępne z powierzchnią polerowaną. Na zamówienie możliwe są również do wyprodukowania płytki w innych powierzchniach, w szczególności płytki o różnym stopniu antypoślizgowości. Tak aby spełniały wysokie wymagania użytkowe konkretnych inwestycji.

UŻYTKOWANIE I PIELĘGNACJIA KONGLOMERATU KWARCOWEGO QUARELLA
POWIERZCHNIE POLEROWANE
W celu zakonserwowania swojej powierzchni Quarella w jak najlepszy sposób, zalecamy zastosowanie wskazówek przedstawionych na niniejszej stronie, pamiętając, że:
• następujące wskazówki należy uwzględnić jako wytyczne do standardowego zastosowania w środowisku pomieszczeń, które w żadnym przypadku nie zmieniają odpowiedzialności użytkowników końcowych.
• wszelkie zastosowania produktów Quarella w środowisku zewnętrznym muszą być ocenione indywidualnie, w konsultacji z autoryzowanym personelem Quarella.

1. CODZIENNE CZYSZCZENIE
Zawsze sugerujemy najdelikatniejsze metody. Na kolor i jasność materiału mogą mieć wpływ substancje o silnym działania kwasowym lub zasadowym, dlatego sugerujemy stosowanie detergentów o neutralnym pH. Dla celów codziennego czyszczenia wystarczające jest przetarcie powierzchni czystą wilgotnąściereczką lub gąbką, a następnie wysuszenie suchą szmatką. Alternatywnie, możliwe jest umycie powierzchni umiarkowaną ilością neutralnego mydła, takiego jak popularne mydło marsylskie, a następnie spłukanie i osuszenie przy pomocy miękkiej suchej szmatki.
Uwaga ! Przestrzegamy przed stosowaniem detergentów, nieodpowiednich dla tego rodzaju powierzchni technik mycia lub usuwania plam: zły typ interwencji może spowodować nieodwracalne szkody. Radzimy w każdej sytuacji dokładne zapoznać się z etykietą produktu, jaki zamierzacie Państwo zastosować w danym celu; w każdym przypadku, sugerujemy przetestowanie produktu, na małej części powierzchni, która znajduje się w niewidocznym miejscu.
Ważne! Radzimy, aby nie pozostawiać produktów spożywczych na powierzchni, takich jak oleje (oliwa z oliwek lub olej z pestek winogron), wino, herbata, kawa, soki owocowe, napoje (np. Coca Cola), owoce i warzywa (pocięte), lub produktów higieny osobistej, takich jak pasta do zębów, perfumy, płyny po goleniu, itp.. Niektóre substancje zawarte w tych produktach mogą być agresywne. W związku z tym, w celu zabezpieczenia powierzchni, produkty takie powinny być usunięte jak najszybciej, a powierzchnię należy spłukać wodą i osuszyć. W przypadku substancji oleistych, powierzchnię należy umyć neutralnym mydłem. W każdym przypadku, radzimy, aby zwracać uwagę na wskazówki umieszczone na etykiecie i nie stosować nadmiernej ilości tych produktów.


2. W JAKI SPOSÓB NALEŻY USUWAĆ NAJBARDZIEJ ODPORNE PLAMY
W przypadku, jeśli na powierzchni występują zabrudzenia spowodowane zalaniem lub zaschnięte plamy, doradzamy usunięcie stałej części zabrudzenia przy pomocy noża. Najlepszy do tego celu jest nóż plastikowy, ale w każdym przypadku należy zachować ostrożność. W przypadku, jeśli na powierzchni pozostają resztki zabrudzenia, można użyć gąbki do usuwania delikatnych plam (takiej jak gąbka kuchenna nie powodująca zadrapań). Jeśli problem nadal się utrzymuje, można zastosować zwykły detergent lub lekko ścierający krem (taki jak krem CIF), pocierając powierzchnię kolistymi ruchami. Po takiej operacji, powierzchnie należy oczywiście spłukać ciepłą wodą i osuszyć. Wiele typów plam można skutecznie usunąć specjalnymi gąbkami niepowodującymi zadrapań (np. Magic Rubber Mastro Lindo, Easy Erasing Pad Scotch Brite, itp.), które można zakupić w dużych centrach dystrybucyjnych lub sklepach specjalizujących się w sprzedaży produktów do utrzymania czystości w domu. W każdym przypadku, radzimy, aby zwracać uwagę na wskazówki umieszczone na etykiecie i nie stosować nadmiernej ilości tych produktów.

3. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
W każdym przypadku należy unikać ekspozycji na produkty chemiczne. W razie przypadkowego wylania substancji chemicznej na powierzchnię (produkty do czyszczenia metali, pieców lub szczotek, farby, kwasy, rozpuszczalniki i produkty na bazie acetonu, substancje silnie alkaliczne, itp.), radzimy niezwłoczne usunięcie przy pomocy szmatki lub papieru, a następnie obfite spłukanie wodą.
Produkty Quarella są odporne na uderzenia, jednakże, zalecane jest unikanie stosowania nadmiernej siły lub naprężenia na powierzchni materiału. Należy powstrzymać się od uderzania o powierzchnię lub umieszczania na niej nadmiernie ciężkich przedmiotów. Ponadto, sugerujemy unikanie siadania lub wspinania się stopami na blaty mebli kuchennych i łazienkowych z jakiegokolwiek powodu. Stosowanie powłok na powierzchniach Quarella może spowodować zmiany estetyczne produktu, które trudno przewidzieć. Produkty ochronne lub odświeżające mogą być stosowane wyłącznie po dokładnym oczyszczeniu materiału. W każdym przypadku, radzimy, aby nakładanie wybranego produktu wykonywał specjalista. Quarella doradza produkty Fila, ale na rynku można znaleźć inne produkty o podobnej charakterystyce.

RADY DOTYCZĄCE CODZIENNEGO KORZYSTANIA Z BLATU KUCHENLEGO WYKONANEGO Z KONGLOMERATU KWARCOWEGO QUARELLA
W przypadku zainstalowania produktów Quarella w charakterze blatów kuchennych, poza wyżej opisanymi zaleceniami, należy mieć na uwadze poniższe ostrzeżenia:

Ciepło: Powierzchnie Quarella są zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby mogły wytrzymać temperatury, które mogą wystąpić podczas normalnego użytkowania, jednakże, radzimy użytkownikom unikanie bezpośredniej i przedłużonej ekspozycji na intensywne i skoncentrowane źródła ciepła. W związku z tym, sugerujemy klientom stosowanie popularnych podkładek pod gorące naczynia lub sprzęt elektryczny, który może być rozżarzony lub bardzo gorący.

Zadrapania: W celu utrzymania jasności powierzchni przez długi okres czasu, radzimy powstrzymanie się od wykorzystywania blatów kuchennych w charakterze deski kuchennej, w szczególności w przypadku, jeśli wybraliście Państwo ciemny kolor blatu. Wszelkie oznaki szarego koloru, które pojawiają się na tle jaśniejszych kolorów (biały i beż) nie oznaczają estetycznej wady produktu, ale mogą być skutkiem stosowania naczyń teflonowych lub aluminiowych na powierzchni blatu kuchennego. Takie plamy należy usuwać w taki sam sposób, jak najbardziej odporne plamy.


Jak często impregnować kamień, spiek czy konglomerat?
Częstosliwość impregnacji zależy od stosowanej chemii i należy się ściśle trzymać zaleceń producentów chemii.
Standardowo jednak czynność impregnacji należy powtarzać co 2-3 lata, w zależności od stosowanego impregnatu oraz stopnia eksploatacji danych elementów (blaty kuchenne, łazienkowe oraz podłoga powinny być impregnowane częściej niż np. parapety czy okładziny ścienne).
Uważamy również, że każdy element (niezależnie czy to kamień, spiek czy konglomerat) powinien zostać zaimpregnowany po wykonaniu montażu (w przypadku podłóg, schodów i okładzin ściennych najlepiej przed fugowaniem).
Oczywiście należy bezwzględnie postępować wg. instrukcji producentów impregnatów.

Niezależnie od rodzaju impregnatu pamietaj:
- Konserwowane powierzchnie muszą być przede wszystkim czyste i suche, bowiem wszelkie zanieczyszczenia będą widoczne pod warstwą impregnatu, a zwykłe zabiegi pielęgnacyjne nie wystarczą do ich usunięcia
- Zalecamy impregnację środkami przeznaczonymi wyłącznie do danego rodzaju materiału (tak więc nie impregnujmy impregnatem do kamienia spieków czy odwrotnie)
- Skuteczność impregnatu zależy od rodzaju impregnowanego materiału (jego gęstości objętościowej, porowatości i składu) oraz czasu jaki upłynął od jego impregnacji
- Impregnat nie zabezpieczy kompletnie powierzchni przed zabrudzeniem, jednak znacznie opóźni ten proces
- Przed rozpoczęciem impregnowania należy bezwzględnie wykonać próbkę impregnacji na małym, najmniej widocznym fragmencie.
- Więcej, nie znaczy lepiej. Uważaj, zbyt gruba warstwa impregnatu spowoduje powstanie lepkiej powłoki, której naprawdę cięzko się pozbyć.

Aktualności