Zadaj pytanie

Unico

ekobudlife

www.EkoBudLife.pl/ Unico/

Firma UNICO – polski producent wkładów kominkowych klasy premium, który specjalizuje się w produkcji wkładów konwekcyjnych (klasyczne i najbardziej popularne „kominki powietrzne”) oraz wkładów z płaszczem wodnym (wspomagające instalację grzewczą „kominki wodne”). Promują innowacyjne rozwiązania, takie jak palenisko dolnego spalania (Dragon X) do kominków zwiększające wydajność pieca, czy będący nowością na rynku kondensacyjny wymiennik wodny Condens.

UNICO jest największym producentem wkładów kominkowych na terenie Dolnego Śląska. Niezawodne produkty, dobra infrastruktura i profesjonalna obsługa klienta przyczyniają się do tego, że marka UNICO stale umacnia swoją pozycję na rynku, oferując Państwu doskonałe kominki.


Wkłady konwekcyjne

Wkłady konwekcyjne są rozwiązaniem dedykowanym dla osób poszukujących wydajnego źródła ciepła na stosunkowo niewielkiej powierzchni, w pomieszczeniach o dużych stratach cieplnych lub w budynkach o sporej kubaturze, ale kiepskiej izolacji. Powietrze doprowadzone do kominka opływa gorący wkład oraz dodatkowe powierzchnie grzewcze, szybko się nagrzewa, po czym powraca do pomieszczenia przez kratki i kanały wentylacyjne.

 

 

 


Wkłady wodne

Wkład z płaszczem wodnym stanowi istotną oszczędność domowego budżetu. Nemo to linia bezrusztowych wkładów do palenisk, w których powietrze ze specjalnie zaprojektowanego systemu kanałów trafia bezpośrednio do komory spalania. Powstałe ciepło wykorzystane zostaje do podgrzania wody w instalacji centralnego ogrzewania.

Seria wkładów Nemo dostępna jest w trzech podstawowych pakietach: Modern, Trend i Raster, które dodatkowo można swobodnie konfigurować. Mogą Państwo wybrać rozmiar i wyłożenie paleniska, wykończenie szyby, typ klamki, czy dodatkowe zdobienia.

Ponieważ wkłady kominkowe z płaszczem wodnym muszą współpracować z innymi źródłami energii, decyzję o ich zakupie należy podjąć już na etapie projektowania domu lub przed generalnym remontem.


Materiały stosowane do wyłożenia wkładu

Ceramiczne wyłożenie wnętrza paleniska tworzy warstwę chroniącą korpus, polepsza jakość spalania drewna, a także stanowi element dekoracyjny. Podstawowymi, powszechnie stosowanymi przy wyłożeniu wkładów materiałami są płyty szamotowe oraz wermikulit. Tworzywa te zasadniczo różnią się od siebie, a porównanie ich fizykochemicznych właściwości sprawiło, że obecnie odchodzi się od stosowania wermikulitu.
Produkty Unico wykładane są szamotem bądź ceramiką typu Refrabox. Zaletą płyt szamotowych jest gromadzie energii cieplnej podczas spalania, a po wygaszeniu kominka oddawanie jej. Szamot wpływa korzystnie również na przebieg procesu spalania – optymalizuje go, dogrzewa komorę i pomaga w dopaleniu się wszystkich gazów.

Refrabox jest innowacyjnym rozwiązaniem używanym jedynie przez firmę Unico. To wyłożenie o zwiększonej trwałości, całkowicie odporne na ogień i produkty spalania oraz na udary mechaniczne. Dzięki zdolnościom akumulacyjnym ceramiki Refrabox ciepło może być szybciej przekazywane na ściany i otoczenie. Oprócz tego wkłady wyłożone tym materiałem są bardziej odporne na zmiany temperatur.

Aktualności