Zadaj pytanie

Oferta Skamol

ekobudlife

www.EkoBudLife.pl/ Nasz oferta produktów firmy Skamol/

SkamoEnclosure sprawdzone i bezkonkurencyjne systemy do zabudowy i izolacji kominków

Firma Skamol została założona w Danii w 1912 roku. Od tego czasu firma stała się wiodącym, globalnym dostawcą technicznych systemów izolacyjnych do zastosowań przemysłowych i budowlanych. Obecnie produkcja odbywa sie w Danii, Rosji i Polsce, która jest utrzymywana na najwyższym poziomie.

SkamoEnclosure to systemy służące do zabudowy kominkowej zapewniający doskonałą izolację termiczną przy jednoczesnej łatwości obróbki i montażu. Parametry wytrzymałościowe płyt pozwalają na stworzenie instalacji bez konieczności budowania stelaży wsporczych. Dawniej produkty Skamol widniały pod nazwą Varmsen.

ZABUDOWA KOMINKOWA Z WYKORZYSTANIEM PŁYTY SILIKATOWEJ

SkamoEnclosure Board służy do budowy kominka, będąc jednocześnie jego izolacją. Tworzy lekką oraz sztywną konstrukcję i jest łatwa w obróbce przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich. Płyta do zabudowy kominka Skamoenclosure jest doskonałym izolatorem wysokich temperatur panujących wewnątrz obudowy kominkowej, zapewnia bezpieczny ich poziom po stronie zewnętrznej. Idealnie nadaje się do izolacji belki drewnianej, ścianek bocznych oraz ściany za kominkiem.

Wyjątkowa odporność termiczna sprawia, że płyty kominkowe SkamoEnclosure Board są w stanie wytrzymać ciągłe cykle ciepła do maksymalnej temperatury roboczej. Niska przewodność cieplna zapewnia maksymalną izolację w całym zakresie temperatur – sprawiając, że jest to idealny produkt do wykonywania obudów kominkowych. Są to płyty kominkowe będące doskonałym rozwiązaniem w systemach do budowy kominków.

ZABUDOWA KOMINKOWA Z WYKORZYSTANIEM PŁYT WERMIKULITOWYCH

SkamoEnclosure Board Gold wykonana z wermikulitu żaroodporna płyta o doskonałych właściwościach izolacyjnych, odporna na szok termiczny i bezpośrednie uderzenie płomieni. Płyty kominkowe są łatwe w obróbce i montażu. Skład produktu pozwala na łatwe cięcie i kształtowanie za pomocą zwykłych narzędzi do obróbki drewna. Płyta skamol nadaje się do izolacji termicznej lub dodatkowej wszystkich konstrukcji ogniotrwałych. Obudowa paleniska nie nagrzewa się, możliwa jest zatem bardziej precyzyjna regulacja temperatury oraz skuteczniejsze rozprowadzenie ciepła w instalacjach DGP (z dystrybucją gorącego powietrza).

Ponadto wermikulit podnosi temperaturę spalania. Znakomicie sprawdza się we wszystkich rodzajach palenisk; zarówno w kominkach otwartych, jak i kasetach oraz wkładach grzewczych. Jest wielokrotnie lżejszy od szamotu. Płyty SkamoEnclosure Board Gold wykonane są z wermikulitu który jest bardzo dobrym izolatorem, znacznie zmniejsza nagrzewanie się metalowej obudowy wkładu, zatrzymując całe powstające w procesie spalania ciepło w palenisku. W niewielkim stopniu akumuluje ciepło, dzięki czemu kominek znacznie szybciej rozgrzewa się. Dzięki właściwościom izolacyjnym na proces rozpalania zużywa się o wiele mniej drewna.

ZASTOSUJ SKAMOENCLOSURE BOARD - UNIKNIJ PĘKNIĘĆ

SkamoEnclosure Board widnieje na liście niepalnych materiałów izolacyjnych w europejskiej klasie A1. Wytrzymuje temperatury do 1000°C. Oznacza to, że płyty SkamoEnclosure Board chronią przed zapaleniem i nie przyczyniają się do rozprzestrzeniania szkodliwego dymu, a także nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji obecnych w trakcie spalania.
Rezystancja termiczna oraz wytrzymałość płyt SkamoEnclosure Board przyczynia się również do zapobiegania powstawaniu pęknięć.

Lekkie i łatwe w dopasowniu

Lekkość płyt SkamoEnclosure Board sprawia, że jest to produkt łatwy w przenoszeniu oraz instalacji. Płyta SkamoEnclosure Board jest ok. 50% lżejsza niż inne płyty niepalne dostępne dzisiaj na rynku. Realizacja zabudowy kominka za pomocą płyty SkamoEnclosure Board jest niezmiernie łatwa: stosuje się powszechnie używane narzędzia do pracy z drewnem oraz imadła do przycinania, kształtowania i łączenia z dowolnym materiałem, pozostawiając niewiele niepotrzebnego materiału.

Płyty budowlane SkamoEnclosure Board dają się łatwo przycinać do dowolnego kształtu i rozmiaru.

 


SkamoEnclosure płyty do zabudowy kominków

SkamoEnclosure Board to lekki materiał zapewniający wiele korzyści – doskonałą wartość rezystancji termicznej (wartość R), wysoką wytrzymałość mechaniczną, niską przewodność cieplną oraz maksymalne temperatury robocze do 1000°C. Wyjątkowa rezystancja termiczna sprawia, że płyta SkamoEnclosure Board jest w stanie wytrzymać ciągłe
cykle ciepła do maksymalnej temperatury roboczej; przy czym niska przewodność cieplna zapewnia maksymalną izolację w całym zakresie temperatur – sprawiając, że jest to idealny produkt dla zabudowy kominków niestandardowych.

SkamoEnclosure Board Gold wykonana z wermikulitu żaroodporna płyta o doskonałych właściwościach izolacyjnych, odporna na szok termiczny i bezpośrednie uderzenie płomieni. Płyty są łatwe w obróbce i montażu. Skład produktu pozwala na łatwe cięcie i kształtowanie za pomocą zwykłych narzędzi do obróbki drewna. Nadaje się do izolacji termicznej lub dodatkowej wszystkich konstrukcji ogniotrwałych. Obudowa paleniska nie nagrzewa się, możliwa jest zatem bardziej precyzyjna regulacja temperatury oraz skuteczniejsze rozprowadzenie ciepła w instalacjach DGP (z dystrybucją gorącego powietrza).

Akcesoria

Materiały do łączenia płyty z płytą:

Preparat gruntujący

Preparat gruntujący SkamoEnclosure Primer to gotowy produkt do użycia, wykonany na bazie szkła wodnego i innych składników stabilizujących nieorganicznych. Przeznaczony jest do impregnowania płyt SkamoEnclosure Board, płyt SkamoEnclosure Board Gold oraz SkamoEnclosure Brick w celu zwiększenia ich przyczepności.

Wysokotemperaturowy klej

Klej SkamoEnclosure Glue to odporny na wysoką temperaturę gotowy do użycia klej. Wykonany jest na bazie szkła wodnego i rozpuszczalników nieorganicznych. Przeznaczony jest do klejenia płyt kominkowych SkamoEnclosure Board. Aplikacja na wcześniej zaimpregowaną powierzchnię preparatem gruntującym SkamoEnclosure Primer.

Wkręty

Materiały do łączenia płyty ze ścianą oraz wykończenia obudowy kominkowej:

Zaprawa klejąca

Zaprawa klejąca do płyt kominkowych SkamoEnclosure Board. Cechuje ją wysoka wydajność oraz wysoka przyczepność do podłoża i płyt SkamoEnclosure Board. Duża podatność na obróbkę oraz optymalne właściwości fizyczne. Nie nadaje się do osadzania siatek zbrojeniowych. Dostarczana w formie suchej mieszanki proszkowej, gotowa do użycia po rozrobieniu z wodą.

Kołki

Masa szpachlowa

Gotowa jednorodna masa mineralna w kolorze białym, do stosowania na płytach kominkowych SkamoEnclosure Board, SkamoEnclosure Board Gold oraz SkamoEnclosure Brick a także wewnątrz pomieszczeń. Produkt przeznaczony jest do przygotowywania powierzchni ścian na kominku pod malowanie. Odpowiednia pod większość dostępnych na rynku wewnętrznych farb dyspersyjnych. Uzyskana powierzchnia jest elastyczna, łatwo szlifowalna, można w niej zatopić w celu wzmocnienia obudowy kominka siatkę z włókna szklanego. Masa jest przeznaczona do nanoszenia pacą.

    

Siatka wzmacniająca z włókna szklanego, 145 g/m²

  

Pozostałe:

Drzwiczki rewizyjne umożliwiają łatwy dostęp do wnętrza okapu kominka, nie wpływając na estetykę instalacji kominkowej (przy zapewnieniu ciągłości izolacji). Drzwiczki montowane są w obudowie za pomocą kleju i wkrętów (w zestawie z drzwiczkami są specjalne wąsy montażowe pozwalające na mocowanie ich w ścianach obudowy kominka grubości 30, 40 lub 50 mm).

Wypełnieniem drzwiczek jest płyta wermikulitowa o grubości 30 mm, która zapewnia dobrą izolację, jednocześnie jej powierzchnia może być łatwo pokryta materiałem dekoracyjnym w kolorze obudowy, co sprawia, iż drzwiczki praktycznie są niewidoczne. Kolejną zaletą jest brak uchwytów, czy klamek służących do otwierania, odbywa się ono przy pomocy systemu „click” .

Aktualności